הנפגעים האמיתיים של עדכוני הפנדה ופינגווין

פורסם ב9 July, 2012

גוגל פנדה | גוגל פינגוויןנכון, לא דיברתי בכלל בבלוג קידום אתרים בנושא של עדכוני הפנדה (הרבים) ועדכון הפינגווין באלגוריתם של גוגל. השינויים שבאמת השפיעו על תוצאות החיפוש (לא רק על 1% מכלל מילות המפתח כפי שהיה בעבר), הופיעו במהלך החצי שנה האחרונה.

אז מי הם הנפגעים האמיתיים של העדכונים?

לדעתי, הנפגעים העיקריים הפעם של כלל העדכונים הינם חברות הקידום אתרים ברחבי העולם. נכון, בכל עדכון נפגעים חברות קידום אתרים, אך בעיקר בגלל אתרי לקוחות שנפגעו בעדכונים שונים. הפעם, רוב האתרים הפרטיים של מקדמי האתרים הם אלו שנפגעו בתוספות לאתרי הלקוחות. בגוגל ישראל נפגעו מספר אתרים, אך לא בהיקף של הפגיעה שבוצעה באתרים ברחבי העולם (google.com). הפעם, גם חברות אשר הלכו לפי הguidelines של גוגל, נפגעו! אז מה guidelines עוזר לנו? אם גם גוגל מחליטים שהוא אינו נכון…

אם בעבר מקדמי אתרים דיברו בכלל על “קישורי ספאם” או “קישורי free for all”, הפעם גם קישורים לגיטימיים הם אלו שפגעו באתרים. לכן, רוב חברות הקידום אתרים צריכים לשנות שיטות פעולה, יש צורך לבנות תוכניות עבודה חדשות ולעבודה הרבה יותר “בסיסי” ממה שעבדנו בעבר.

כפי שניתן להבין ממה שרשמתי כי “רוב חברות הקידום אתרים נפגעו מהעדכונים האחרונים”, כן גם מספר פרויקטים שלי ברחבי הרשת נפגעו. ישנם פרויקטים שנפגעו ברמה של ירידה של 90% בטראפיק ויש כאלו שנפגעו קלות ברמה של ירידה של עד 30% מהטראפיק (כמובן בתנועה אורגנית מגוגל). הדרך הכי קלה הינה להאשים את גוגל, אך במה זה יעזור? אנשי הקידום אתרים הינם אנשים שגוגל אוהב לאתגר אותם, בלי גוגל גם אנשי הקידום אתרים לא היו קיימים. לכן, צריך להתחיל לעבוד ולעבודה הרבה, על מנת להחזיר את האתרים למקומם הטבעי.

על מנת לתת את הפתרון הכמעט מלא עבור נפגעי העדכונים האחרונים מגוגל, להלן מספר מאמרים שבאמת כדאי לקרוא. יכולתי לרשום פוסט המתאר את דרכי ההתמודדות עם העדכונים, אך עדיף לשמוע דעות שונות ולבחור את מה שאתם מתחברים אליו יותר. להלן מספר קישורים למאמרים בתחום של התמודדות לאחר עדכוני הפנדה והפינגווין האחרונים:

Link Building Strategies After Google Panda Update: What To Do Now – נכתב ע”י Jason Corgiat

Google Algorithm Change History – דף המתאר את כל עדכוני האלגורתים, ע”י SEOmoz

How To Create an Excel Spreadsheet to Remove Link Spam Post Penguin – נכתב ע”י Ron Medlin

Penguin 1.0 Initial Findings – Unnatural Inbound Links Heavily Targeted, Other Webspam Tactics Await Penalty? – נכתב ע”י Glenn Gabe

5 Penguin-Friendly Link Building Tips – נכתב ע”י Amine Rahal

Identifying Link Penalties in 2012 – נכתב ע”י Ryan Kent

פנדה, פינגווין ושאר שטויות – נכתב על ידי עבור הבלוגיה של חברת DigitalST

מקורות אלו עוסקים בעדכונים השונים ודרכים להתמודד איתם, אני יכול לציין שקראתי את המאמרים הללו ועוד רבים אחרים. אך בסופו של דבר, הדרך שבה תתמודדו עם השינויים האחרונים הינה הדרך הפרטית שלכם, כל פרויקט עומד בפני עצמו ודרכי הפעולה שלו!

קטגוריות : גוגל | מנועי חיפוש | קידום אתרים | שיווק במנועי חיפוש

תגובות
קידום בגוגל 22 בApril 2013

אכן הייתה פגיעה אבל לדעתי ההיסטריה הייתה גדולה יותר מהפגיעה עצמה. אני כמובן לא מתייחס למי שעובד בשיטות קידום ספק אפקטיביות שכולנו מכירים. כנראה שבשורה התחתונה אין מנוס מקידום ‘בסיסי’ כמו שהגדרת את זה.

הוסף תגובה