קניית קישורים מבלוגים ואתרים כדרך קידום BlackHat

פורסם ב26 December, 2013

לא מזמן פגשתי חבר טוב, אליאב לנקרי, אנחנו מכירים כבר מגיל 14, יש לו בלוג קידום אתרים מעניין שמדבר על כל התחום, וכמובן הוא כותב שם גם מאמרים על “קידום אתרים שחור”. יצא לנו לדבר על כל הנושא בארץ וחו”ל והחלטתי לשאול את אליאב כמה שאלות על רכישת קישורים בארץ ובחו”ל למטרות קידום בשיטת BlackHat.

קידום אתרים blackhatמה היקף התופעה?
התופעה חיה נושמת ואפילו בועטת. רכישת קישורים זה יותר נוח לכולם ויותר קל לבצע אותה. אנחנו הישראלים אוהבים כסף וגם כל חברינו אוהבים כסף. אז זה הולך מצויין יחד. רכישת קישורים היא דרך יותר זריזה לקידום אורגני של אתר ולכן לדעתי רבים מאייתנו אוהבים לבחור בשיטה זאת, חוסכים זמן וכידע זמן שווה…

 

האם זה קיים בגוגל ישראל או רק בחו”ל ולמה?
התופעה קיימת בכל העולם וגם בישראל אך כמובן במיימדים הרבה יותר קטנים. אם תיקח לדוגמא את תחום ה”פורקס” שקרוב לליבי, אוכל להגיד לך שהתחרות בחו”ל היא כמעט ובלתי אפשרית. כל המתחרים שם עם תקציבי עתק לשיווק וקידום. לכן לפעמים האתרים הקטנים יותר שהתקציב החודשי שלהם הוא 500$ לשיווק ופרסום עושים BlackHat לטווח הקצר. לתת את “המכה” ולעוף (בעדכון הבא).

מה הסכומים לקניית קישורים מאתרים כאלו?
קניית קישורים בין אתר ואתר משתנה. אני יכול לספר לך שהתחום של מכירת קישורים מאוד אהוב על חברינו – ההודים.
למה? כי זה מבחינתם כסף קל. הם בונים אתר בנישה מבוקשת, לדוגמא “Online Casino”, נותנים לו 20-30 קישורים ש”מפמפמים” אותו ודוחפים אותו. לאחר מכן חברות גדולות מגיעות אליהם בשיטות שונות (Harvesting) ויוצרות קשר עם אותם בעלי אתרים ומשלמות עבור “פוסט אורח”. אבל לשאלתך, מחיר של קישור מאתר PR4 יכול להגיע ל-30$ ומגיע עד מחיר של 60$. כמובן שדיברתי על תחום ההימורים, אך מדובר גם בכל תחום שחברות קידום אתרים נוגעות בו.

מה התהליך של רכישת לינק מאתר פרטי ולא מרשת מכירת קישורים?
התהליך לרכישת קישור מאתר פרטי הוא הרבה יותר פשוט ממה שהוא ניראה. בסך הכל ליצור קשר עם “אתר היעד” שבו אנחנו מעוניינים לרכוש קישור ומשם זה משא ומתן של “תן לי – אתן לך”. במצב הקיים, למרות ההאזהרות של גוגל, ניתן לקנות קישור מכל אתר באשר הוא (גם אם הוא מכחיש בתחילה שהוא מוכר קישורים).

תהליך רכישת קישור מ”רשת קישורים” דורש הרשמה פשוטה בה בדרך כלל תצטרכו להחליט מה ההגדרה של האתר שלך או שהוא מפרסם (אנשים יוכלו לרכוש ממך קישורים) או שהוא מתפרסם (אתה רוכש קישור באתרים אחרים).
אם בחרת להיות מפרסם – תצטרך להכניס קוד PHP לאתר שלך שבעצם זה האזור שאנשים יוכלו לרכוש בו קישורים.
אם בחרת להיות מתפרסם – אתה תבחר את ה”תחום”, שם תוכל לראות את כל האתרים מהתחום שבחרת ובמידת הצורך לסמן אותם ולרכוש אצלם קישור. התשלום הוא חודשי – ראו טבלת מחירים מאחד האתרים שאני מכיר;

טבלת מחירים קניית קישורים blackhat

אם בחרתם להיות מפרסמים ולהכניס עוד כמה דולרים לאתר שלכם סביר להניח שתראו את העמוד הבא; בו אתם בעצם מגדירים את “האזור” שאתם מוכרים;

איך מוכרים קישורים Blackhat

מה הסיכונים בעת רכישת לינק מאדם פרטי אל מול רכישה מרשת?
שאלה שרציתי שתגיע, הסיכון הוא מאוד גדול כי אם בטעות יצרת קשר עם בעל אתר שהוא מתחרה או שהוא שלך או שהוא קשור למתחרה שלך, אתה מסתכן בכך שהוא ילשין לגוגל על זה שאתה רוכש קישורים. ניתן לראות זאת על ידי הדוגמא מהימין אחרונים של RapGenius. חשוב מאוד להזהר עם כל התהליך הזה, גוגל מכריזים מלחמה קשה בתהליך, במיוחד אם מדובר בbrand גדול.

כנ”ל ברשתות למכירת קישורים כולם יודעים שאתה קונה\מוכר וזה גלוי להרבה יותר אנשים מאשר רכישה מאדם פרטי. מה שגם עוד יותר מסוכן שלאחרונה רשת BackLinks.com חטפה סטירה מגוגל על סחר בקישורים. ככה שיום הדין של כל הרשתות הללו קרב ובא.

האם אפשרי לשרוד עם טכניקות כאלו לטווח הארוך? או שמדובר “רק עד העדכון הבא”?
יש דברים שיכולים להחזיק מעמד לאורך זמן ואפילו לעבור את העדכונים האחרונים ולהמשיך ולהוביל במילות מפתח מסויימות, לפי דעתי אם אתה מתנהג כמו ילד ורוכש 400 קישורים בשבוע – צפוי וידוע מראש שבעדכון הבא לא תמצא את עצמך בתוצאות. אך אם תעשה את זה טיפה יותר בחוכמה ותמציא לעצמך את האסטרטגיית Black שלך, יכול מאוד להיות שדווקא תמשיך להישאר בתוצאות ואפילו בדירוגים שלך.

האם קיימים רשתות כאלו בישראל? והאם אתה ממליץ עליהם?
קיימות לפי מיטב ידעתי שלוש רשתות לרכישת קישורים בישראל. מה שיפה שאותם אתרים לא כותבים ולא מזכירים את המילה “רכישת קישורים” או משהו שקרוב לזה. הם מציגים את עצמם כ”רשתות פרסום” ומאפשרות להוסיף מודעות פרסום עם “תקציר”.

התחום של הרכישת קישורים בישראל הוא לא מפותח לפי דעתי. הייתי נזהר ומתרחק מרכישת קישורים מרשתות פרסום כי ביום בהיר אחד גוגל יכולה לבוא ולזהות את כל אותם אתרים שמתמשים בשירותים הללו ופשוט להעניש את כולם.

אחד מ”רשתות הפרסום” הישראליות שמאפשר להוסיף תקציר לקישור;

 קניית קישורים בעברית

האם גם השחקנים הגדולים השתמשו בשיטות אלו?
לא צריך ללכת כל כך רחוק, אחת מחברות הקידום אתרים שכרגע מופיעות בעשירייה הפותחת תחת “קידום אתרים” עושה את ממש יפה – עד העדכון הבא.

מה הסיכוי שאתר שכתוב בעברית, דומיין Co.il, מאוחסן בישראל יקבל עשרות קישורים מאתרים ברוסיה (.ru) ומאתרים של מדינת טוקלו (.tk)? תחת המילה “קידום אתרים” ב-footer של אותם אתרים עם עוד כמה אתרים מיפן?

דוגמאות לקישורים קנויים

מה שקורה שחברות גדולות גורמות גם לשחקנים הגדולים לעבוד עם השיטה הזו. רוב העסקים בכלל לא יודעים מה זה “BlackHat SEO”. מה שקורה שהם פשוט עושים זאת ללא ידיעת החברה. רוב החברות קידום אתרים בישראל ובחו”ל שמוגדרות כWhite Hat ברור מתעסקות גם ברכישת קישורים, אך כמו כל דבר בתעשיית השיווק באינטרנט – אם זה נעשה בצורה חכמה זה יעבוד טוב! הציפייה היא ל2014 משום שמחודש לחודש אנחנו רואים יותר ויותר מלחמה מצד צוות הספאם של גוגל.

קטגוריות : בניית קישורים | קידום אתרים


No comments yet.

הוסף תגובה