שיחה עם רון הדר, מנכ”ל Ettorney על שיווק באינטרנט והקמת חברות

פורסם ב27 November, 2016

אחרי הרבה זמן, אני הולך לדבר על נושא חשוב שהמתווה שלו עדיין נבנה בשנתיים האחרונות – שיווק באינטרנט ממוקד עבור סטארטאפים. כולנו מכירים את העבודה שמתנהלת מול חברות B2C או B2B קטנות וגדולות, אבל ההגדרה של חברות סטארטאפ היא גדילה מהירה ולא פרופורציונלית (בניגוד לעסקים). לכן, תחום קידום  האתרים אינו הדבר הראשון שעולה כאשר מדברים על הנושא של שיווק באינטרנט לסטארטאפים. בשנים האחרונות גם חברות חדשות לומדות שצריך למצוא דרכי שיווק של Organic Traffic Marketing על מנת לעזור בגדילה מהירה, לכן תחום קידום האתרים פופולארי גם עבור חברות סטארטאפ.

רון הדר Ettorneyדוגמא לחברת סטארטאפ שמתעסקת בערוצי שיווק שונים גם בתחום הOrganic Marketing Traffic, היא חברת Ettorney. החברה מבצעת ליזמים בתחילת דרכם לבצע את כל הפרוצדורה של פתיחת חברה, פתיחת חשבון בנק לחברה וכתיבת הסכם מייסדים באמצעות פלטפורמה אינטרנטית. או במילים אחרות, אין צורך להתרוצץ בין עורכי דין ולחכות חודשים, ניתן לעשות הכול דרך המחשב והמייל.

ישבתי עם רון הדר, מנכ”ל Ettorney לשיחה קצרה:

 

מה הביא אותך להקמת המיזם?

הרעיון הראשוני הגיע מזיהוי בעיה אמיתית וצורך ממשי של יזמים. הוא התחיל בהקמת החברה הראשונה שלי בתור יזם וקיבל גושפנקא בהיותי מתמחה במשרד עו”ד בתחום ההייטק. זיהיתי כשל בהמון פרוצדורות משפטיות של יזמים בתחילת דרכם, אף מנוסים יותר, כאשר הם נאלצים לבזבז זמן וכסף רב בקבלת שירותים מעו”ד למיזם שלהם.

האם השירות מתאים גם עבור חברות ופרילנסרים בתחום השיווק באינטרנט?

בוודאי. ל-Ettorney  לקוחות ממגוון תחומים, הייטק, נדל”ן, עסקים קטנים וגם המון חברות מדיה/פרסום/שיווק אונליין. החל מחברות של כמה אנשי צוות ועד לפרילנסרים שמקימים חברת יחיד.

כיצד אתה מפשט את התהליך לעומת הפרוצדורה הרגילה?

אתן שתי דוגמאות בשני מוצרים: רישום חברה בע”מ והסכם מייסדים לסטארט-אפ אונליין. ברישום חברה, היזם צריך לחפש עו”ד ולהגיע בד”כ לפגישה ראשונית לקבלת הסברים, לאחר מכן למלא את המסמכים להקמת החברה או לתת את הפרטים לעו”ד ועוד כמה וכמה שלבים נוספים. התהליך לוקח בממוצע שבועיים ועולה כמה אלפי שקלים טובים. באמצעות פלטפורמת Ettorney היזם ממלא את כל הפרטים אונליין ב-5 דקות, כגון שלושה שמות לחברה (הפלטפורמה מחוברת למאגר השמות של רשם החברות וניתן לראות אם שם שבחרתם לחברה פנוי מה שמונע עיכובים ברישום). לאחר מכן היזם מגיע לפגישה קצרה לאימות חתימה על ידי עו”ד ומסמכי ההקמה נשלחים באותו רגע אונליין לרשם, היזם מקבל תעודת התאגדות ישירות למייל תוך ימים בודדים כל זאת ב-499 ₪ + מע”מ. במוצר של הסכם מייסדים היזמים עונים על שאלות אונליין לגבי המתווה של ההסכם ומפרטים על תפקיד כל אחד מהם ואילו סעיפים ומנגנוני הגנה ירצו במקרים של אי הסכמה עתידית או העברה ומכירה של מניות. בסיום הגשת הטופס באתר תוך 24 שעות הם מקבלים ישירות למייל הסכם מייסדים מוכן לחתימה ומותאם אישית באנגלית לסטארט-אפ שלהם בלי לצאת מהמשרד/הבית.

כיצד מגיעים הלקוחות כרגע לEttorney מבחינת ערוצי השיווק באינטרנט?

הלקוחות מגיעים מכמה ערוצים: קמפיינים PPC ממומנים דוגמת Google AdWords, וע”י Organic Traffic Marketing שכולל בין היתר הגעה מקידום תוכן ברשתות חברתיות, בלוגים וקישורים מאתרים אחרים בתחום המשתפים פעולה אתנו .

זה לא המיזם הראשון שלך, ספר טיפה על ניסיונך בחברות הקודמות?

החברות הקודמות עסקו בתחום המדיה והפרסום ובלי קשר לתחום גם שם נתקלתי ביחד עם שותפי בקשיים בפרוצדורות משפטיות. מקרה אחד לדוגמא היה כשרצינו לרשום את החברה והעו”ד רשם לנו בתקנון הון מניות רשום זהה להון המניות המוקצה. טעות זו גרמה לפרוצדורה משפטית מיותרת יקרה וארוכה בהמשך שגייסנו כסף ממשקיע ולא היו מניות להקצות לו. נאלצנו לחזור לעו”ד להגדיל הון ולשלוח לרשם בשנית מה שהיה נמנע אילו היינו משתמשים בפלטפורמה כמו Ettorney שבה היינו מקבלים את כל האינפורמציה למסמכי הקמת החברה אונליין.

לסיכום, טיפ שיש לך לפרילנסר בתחום השיווק באינטרנט לפני הקמת חברה ראשונה?

הטיפ שהייתי נותן הוא קודם כל לא למהר. לעשות סקר שוק לפני שמתחילים בפרוצדורה, ללמוד אפילו באופן בסיסי על המונחים המשפטיים והעסקיים על מנת שתוכלו לחסוך זמן וכסף רב ולהתעסק באמת במה שאתם הכי טובים בו – שיווק באינטרנט.

קטגוריות : קידום אתרים | שיווק במנועי חיפוש


No comments yet.

הוסף תגובה