אודות

or hillel

שלום לקוראי הבלוג,
שמי הוא אור הלל, אני עוסק כבר למעלה מ10 שנים בתחום הקידום אתרים (SEO) ושיווק באינטרנט (SEM).

מגיל צעיר מאוד, בתחילת שנות האלפיים נכנסתי לתחום של שיווק באינטרנט וקידום אתרים. מה שהכניס אותי חזק מאוד לתחום בשנת 2005 היא תחרות קידום אתרים שהתקיימה בישראל העונה לשם “לתור מוטור”. לאחר תחרות זאת השתתפתי במספר תחרויות קידום אתרים בינלאומיות ואפילו ניצחתי בכמה. במהלך תקופה זו גם הקמתי מספר פרויקטים אישיים בישראל ובחו”ל, רוב הפרויקטים הללו נמכרו לחברות בישראל ובחו”ל (פרטים על כך בהמשך). במהלך תקופה זו גם עבדתי עם מספר לקוחות בתחום הקידום אתרים וגם עבדתי במספר חברות קידום אתרים בתור מקדם אתרים (למרות הגיל הצעיר). בשנת 2006 הקמתי עסק קטן לשיווק באינטרנט, העסק התרחב לעסק רציני ביותר כאשר סיימתי את הלימודים שלי (לימודים תיכוניים) והתפנתי לעבוד בFull Time Job, במהלך התקופה של סיום הלימודים ועד הגיוס לצבא העברתי בעבודה מול חברות גדולות בישראל ומול לקוחות גדולים מחו”ל. במרץ 2008, התגייסתי לצה”ל והעסק המשיך לרוץ באופן אוטומטי (מה שהיה אפשר להריץ באופן אוטומטי).
את בלוג קידום אתרים הקמתי בשנת 2006, בתקופה הזאת היה קיים בלוג אחד ויחידי העוסק בקידום אתרים והוא היה של חברת SEO Israel. לאחר שראיתי את הבלוג הראשון והבנתי שאנשים בישראל מחפשים יותר מידע על תחום הקידום אתרים ישראל – הקמתי את בלוג קידום אתרים. הבלוג רץ ללא בעיות עד שנת 2008, היה בלוג פעיל עם קהילה תומכת ואפילו מספר כותבים שרשמו פוסטים עבור הבלוג. בשנת 2008 עם גיוסי לצבא הגיעו הבעיות הטכניות בבלוג, ניסיתי לטפל בבעיות אלו ולהעלות את הבלוג מחדש כפי שהיה אך ללא הצלחה. עקב חוסר זמן (ולא מעבודה, אלא להיות 48 שעות פעם בשבועיים בבית) הבלוג נשאר במתכונת ריקה ונעלם לגמרי. ותיקי התחום של קידום אתרים אולי זוכרים את הימים הטובים של הבלוג, אבל ימים אלו נגמרו בשנת 2008 כאשר הבלוג נפל כולל כל התכנים שנאספו עד לשנה זאת.

מלבד ההתעסקות היום יומית בשיווק באינטרנט, אני אוהד הפועל חיפה מושבע (לא סתם ניתן להבחין בהרבה אדום בבלוג), חובב סדרות קומדיה אמריקאיות כגון: איך פגשתי את אמא, שני גברים וחצי, הסימפסונס, איש משפחה. בין השאר תוכלו למצוא אותי ברשתות החברתיות Facebook וTwitter (תמיד יש הפרדה בין אישי ומקצועי).